Профілактика інфікування COVID-19
Джерелом зараження при COVID-19, як і при інших ГРЗ, спричинених коронавірусами, є хвора людина. Хвора людина виділяє віруси у довкілля з крапельками слини та слизу при чиханні, кашлі, розмові. Зараження здебільшого відбувається повітряно-краплинним шляхом при вдиханні здоровою людиною контамінованих вірусами великодисперсних частинок слини чи слизу. Рідше зараження відбувається контактним шляхом при потраплянні збудника на шкіру рук і занесення його на слизові оболонки роту та очей або ж у разі безпосереднього потрапляння збудника на кон’юнктиву. Вірус має тривалий інкубаційний період 1-14 днів, а за деякими повідомленнями до 24 днів, під час якого пацієнти залишаються безсимптомними аж до появи захворювання.
 
Профілактика та контроль COVID-19 передбачають:
 
Про внесення змін до розпорядження від 07.10.2020 № 19 "Про затвердження змін у разі захворювання учасника освітнього процесу на COVID-19"
 
 
Дотримання основної гігієни рук
Ретельно і часто мийте руки з милом чи обробляйте їх антисептиком.
Миття рук з милом. Тривалість процедури – 20-40 с. Вода має бути теплою (комфортної температури), а не холодною чи гарячою водою.
 
Обробка рук спиртовмісним антисептиком
Cпиртовмісний антисептик для рук – розчин із вмістом спирту 60–80% або із 2% хлоргексидину (інші засоби, що реалізують як «антисептик для рук», наприклад настій ромашки або розчини із 40% вмістом спирту, не є такими);
антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук (в середньому на одну обробку слід використовувати 3 мл. розчину);
тривалість обробки – приблизно 30 сек.;
особливу увагу приділіть нігтям (там накопичується найбільше бруду);
обов’язкова процедура в разі будь-яких контактів із (потенційно) забрудненими об’єктами;
у разі частого користування антисептиком застосовуйте крем для рук, щоб уникнути підсушування та утворення тріщин шкір.
 
Для захисту в органів дихання використовуйте захисну маску
Обов’язково – якщо захворіли і маєте респіраторні симптоми (кашель, нежить); якщо перебуваєте у місцях великого скупчення людей – з метою додаткового захисту. Використовуйте маску правильно: вона має покривати ніс і рот; вона має щільно прилягати, без відступів по краях; заміняйте маску, щойно вона стала вологою; не чіпайте зовнішню частину маски руками, а якщо доторкнулися, помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком; заміняйте маску щочотири години; не використовуйте маску повторно. Респіраторні маски використовуються з розрахунку використання кожної упродовж 8 год., після чого проводиться утилізація, медичні маски з розрахунком використання кожної до 3 год.
 
Прибирання та дезінфекція приміщення
Здійснюйте  вологе прибирання приміщень з використанням засобів для дезінфекції: кілька разів на добу. Необхідно дезінфікувати предмети та поверхні, яких часто торкаються, у тому числі дверні ручки, столи.  Для дезінфекції краще використовувати засоби на основі 70 % етанолу. 
 
Хлоровмісні розчини малоефективні щодо коронавірусної інфекції, однак вони мають виражену антибактеріальну дію. Треба пам’ятати, що засіб діє дуже короткочасно. Тільки тепер почався пошук тих речовин, дія яких буде тривалою.
ПАМ’ЯТКА!
Будьте здорові!

69027, м. Запоріжжя, вул. Космічна, 2 В,
Зупинка транспорту - Автовокзал.

Телефон, факс -  061 764 37 82+38 (050) 073 41 21

Карта розташування

Медичний фаховий коледж ЗДМФУ в    

Офіційний сайт ЗДМФУ             Увага! Використання матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на сайт Медичного фахового коледжу ЗДМФУ.

Мапа сайту