Студенти 1 курсу Медичного фахового коледжу Запорізького державного медико-фармацевтичного університету відвідали екскурсію до Міжкафедрального тренінгового центру ЗДМФУ , яка відбулась 11 вересня 2024 року. До заходу було запрошено студентів відділень "Фармація" та "Сестринська справа" , які вперше вступили до студентської спільноти. Відповідальними особами, які забезпечили супровід здобувачів освіти під час екскурсії Світлана СІРИК, голова циклової комісії гуманітарної та соціально-економічної підготовки, канд. філол. наук, доцент, викладач вищої кваліфікаційної категорії, Наталія ЗЕЛІНСЬКА, голова циклової комісії професійної та практичної підготовки відділення "Сестринська справа", викладач 2 кваліфікаційної категорії.
Спікером ознайомчих заходів першокурсників з університетом стала керівник Міжкафедрального тренінгового центру, доктор філософії Катерина РОМАНОВА. У залі VR-технологій студентам було продемонстровано функціонал віртуального застосунку для опрацювання теоретичних знань з дисципліни "Анатомія та фізіологія". Студенти з захопленням занурились у симуляційне 3D-середовище. Подібні форми взаємодії зі студентами спонукають їх до командної роботи, роботи у групах та колективного обговорення обраних питань із стратегічно важливих дисциплін.
В залі функціональної діагностики студенти-першокурсники змогли ознайомитись з обладнанням для електрокардіографічних досліджень. В залі акушерства та гінекології здобувачі освіти ознайомились з функціональними можливостями сучасного симуляційного центру, представленого манекенами породіллі та немовляти. Також учасники екскурсії відвідали кімнату симуляційного навчання з педіатрії та неонатології, яка відтворює картину по догляду за дітьми різного віку від новонародженого до підлітка. В режимі реального часу такі фантоми та тренажери дають змогу студентам-медикам та лікарям-інтернам відпрацювати методики аускультації легень, серця, електрокардіографію, катетеризацію сечового міхура, оцінити стан серцево-судинної системи, сатурацію, визначити пульсацію пуповини. За допомогою планшету можна задавати всі функції та оцінювати стани, які найчастіше бувають у дітей й виконувати необхідні маніпуляції.
Також під час екскурсії студентам було запропоновано знайомство з віртуальним симулятором пацієнта Body Interact, який об'єднав у собі фундаментальні аспекти з різних клінічних напрямків. Віртуальний пацієнт, укомплектований різноманітними сценаріями з ряду інфекційних хвороб, кардіології, пульмонології, гастроентерології, ендокринології, педіатрії, невідкладних станів тощо. Використання віртуального пацієнта дозволяє набути та вдосконалити навички збору анамнезу, клінічного обстеження, інтерпретації лабораторних та інструментальних методів дослідження, діагностики та диференційної діагностики. При цьому стан віртуального пацієнта, як й у реальному житті, динамічно змінюється в залежності від правильності надання допомоги. Тому у студентів, лікарів-інтернів, практичних лікарів є унікальна можливість зрозуміти коректність своїх дій, проаналізувати допущені помилки, зробити висновки на майбутнє. Захід пройшов на високому рівні та викликав позитивні емоції у першокурсників та організаторів зустрічі.