Практичне заняття з дисципліни "Основи біофізики та медичної апаратури" на базі ЗДМФУ

Практичне заняття з дисципліни "Основи біофізики та медичної апаратури" на базі ЗДМФУ

Студенти 2 курсу відділення "Сестринська справа" Медичного фахового коледжу Запорізького державного медико-фармацевтичного університету 05 березня 2024 року  прийняли участь у практичному тренінгу з дисципліни "Основи біофізики та медичної апаратури"  на базі Міжкафедрального тренінгового центру. 

Захід відбувся за максимальної підтримки ректорату ЗДМФУ, а також кафедри медичної фізики, біофізики та вищої математики у особі завідувачки кафедрою, кандидата біологічних наук, доцента  Оксани Зенонівни Мельнікової та старшого викладача кафедри  Геннадія Ромеовича Мікаєляна. На заході були присутні студенти коледжу, які знаходяться у Запоріжжі. Також було організовано онлайн трансляцію за допомогою платформи MS Teams. Захід складався з трьох блоків: оглядова екскурсія залами Міжкафедрального тренінгового центру, практичні тренінги симуляційних застосунків  та практичний тренінг з основ електрокардіографії. 

У залі VR-технологій студентам було запропоновано декілька вправ для опрацювання теоретичних знань з дисципліни "Анатомія та фізіологія". Студенти з захопленням занурились у симуляційне  3D-середовище. За словами керівниці Міжкафедрального тренінгового центру  пані Катерини Романової подібні форми взаємодії зі студентами спонукають їх до командної роботи, роботи у групах та колективного обговорення тематики заняття.

Також майбутнім медичним сестрам  було запропоновано практичні вправи зі здійснення електрокардіографічного дослідження, під час якого представники кафедри медичної фізики, біофізики та вищої математики пані Оксана Мельнікова та Геннадій Мікаєлян надали деталізовані інструкції з виконання дослідження та  пояснили біофізичний механізм  скорочення серцевого м'яза, фаз його активності та вимоги для успішного здійснення електрокардіографічного дослідження. Представник коледжу, викладач дисципліни "Основи біофізики та медична апаратура", канд. фіз.-мат. наук, Вікторія Миколаївна Ковальова висловила думку про те, що подібний формат співпраці дозволяє здобувачам освіти чіткіше зрозуміти зміст фізичних закономірностей на прикладі біологічних процесів, а також отримати змогу вдосконалення практичних навичок з використання медичної апаратури. Наостанок студенти долучились до командної роботи  за допомогою симуляційного осередку  віртуального пацієнта "Body Interact" для діагностування різних  станів здоров'я хворого.

Під час  заходу студенти були приємно вражені оснащенням Міжкафедрального тренінгового центру  та увагою збоку викладачів університету. Подібний захід саме в такому форматі вперше пройшов на базі Міжкафедрального тренінгового центру та став стартом для подальшої взаємодії між викладачами вишу та коледжу у площині опанування практичними навичками при вивченні біофізики. Захід пройшов на високому рівні, про що наголосили як студенти, так і викладачі.

5.03.2024

69027, м. Запоріжжя, вул. Космічна, 2 В,
Зупинка транспорту - Автовокзал.

Телефон, факс -  061 764 37 82+38 (050) 073 41 21

Карта розташування

Медичний фаховий коледж ЗДМФУ в    

Офіційний сайт ЗДМФУ             Увага! Використання матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на сайт Медичного фахового коледжу ЗДМФУ.

Мапа сайту